We are a leading of hospital examination couch from Chennai, India.
₹ 18500 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Examination Couch |
| Operation Mode | Manual |
| Frame Material | Mild Steel |
| Overall Length | 1800 mm |
| Overall Width | 600 mm |
| Loading Capacity | 200 kg |
| Mattress Included | Yes |
| Additional Features | Adjustable Height |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering Hospital Examination Couch to our clients. Our range of Products is widely appreciated by our clients.
Rajesh
Penta Surgicals
No.52/1, Kalaivanar Nagar, Athipet
Chennai - 600058, Tamil Nadu, India