Leading of fully motorized icu bed, 5 functions electric icu bed, 2 function manual commode model, three function manual icu bed, five function manual icu bed and five function electrical icu bed from Chennai.
₹ 56500 / Piece Get Latest Price
| Operation Mode | Electric |
| Number Of Functions | 3 Function |
| Frame Material | Mild Steel |
| Bed Size | 200 x 90 cm |
| With Side Rails | Collapsible Rails |
| With Mattress | With Mattress |
| Trendelenburg | Yes |
| With Castors | 125 mm Castors |
₹ 56000 / Piece Get Latest Price
| Operation Type | Electric (Motorized) |
| Number of Functions | 5 Function |
₹ 24500 / Piece Get Latest Price
| Operation Mode | Manual |
₹ 32500 / Piece Get Latest Price
| Operation Mode | Semi Electric |
| Number Of Functions | 3 Function |
| Frame Material | Mild Steel |
| Bed Size | 190 x 90 cm |
| With Mattress | With Mattress |
| With Castors | 125 mm Castors |
| Safe Load | 180 kg |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 34500 / Piece Get Latest Price
| Operation Mode | Manual |
| Number Of Functions | 5 Function |
| Frame Material | Mild Steel |
| Bed Size | 190 x 90 cm |
| With Side Rails | Collapsible Rails |
| With Mattress | With Mattress |
| Safe Load | 150 kg |
₹ 56500 / Piece Get Latest Price
| Operation Mode | Semi Electric |
| Number Of Functions | 3 Function |
| Frame Material | Mild Steel |
| Bed Size | 200 x 90 cm |
| With Side Rails | Collapsible Rails |
| With Mattress | With Mattress |
| Safe Load | 200 kg |
Minimum order quantity: 100 Piece
Rajesh
Penta Surgicals
No.52/1, Kalaivanar Nagar, Athipet
Chennai - 600058, Tamil Nadu, India