Providing you the best range of examination table and bed, stainless steel instrument trolley, motorized delivery labour recovery table, dressing trolley lock model and hospital monitor trolley with effective & timely delivery.
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Examination Table |
| Operation Mode | Manual |
| Frame Material | Mild Steel |
| Overall Length | 1800 mm |
| Overall Width | 600 mm |
| Loading Capacity | 200 kg |
Minimum order quantity: 50 Piece
Hospital equipments
₹ 6100 / Piece Get Latest Price
| Trolley Type | Instrument Trolley |
| Material Grade | SS 202 |
| Number Of Shelves | 2 Shelves |
| Top Size | 600 x 450 mm |
| Guard Rail | Top Shelf Rails |
| Wheel Diameter | 75 mm |
| Wheel Material | Rubber |
| Usage Area | OT |
We are engaged in offering Stainless Steel Instrument Trolley to our clients. Our range of Products is widely appreciated by our clients.
₹ 57000 / Piece Get Latest Price
| Actuation | Electric |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Trolley Type | Dressing Trolley |
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Trolley Type | Monitor Trolley |
Rajesh
Penta Surgicals
No.52/1, Kalaivanar Nagar, Athipet
Chennai - 600058, Tamil Nadu, India