Our product range includes a wide range of hospital manual wheelchairs and hospital folding wheelchair.
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Folding Type | Manual |
| Propulsion Type | Attendant Propelled |
| Weight | 100 kg |
| Brand | Penta Sugicals |
| Seat Width | 40 cm |
| Material | Mild Steel |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Type of Wheelchairs | Manual |
| Backrest Type | Foldable |
| Brand | Penta Surgicals |
| Seat Width | 16 inch |
| Frame Material | Mild Steel |
| Weight | 100 kg |
Rajesh
Penta Surgicals
No.52/1, Kalaivanar Nagar, Athipet
Chennai - 600058, Tamil Nadu, India